• Jak se staví sen - extra 19.6.2017 - online

  Dětských pokojíčků už jsme v pořadu dělali hodně. Ale dětský pokojíček pro důchodkyni budeme dnes přestavovat poprvé. Paní Jana se po rozvodu vrátila k rodičům, a to zpět do svého dětského pokojíčku. V bytě s nimi žijí ještě Janin syn, dva psi a andulka. Tak se nevelký panelákový byt stal útočištěm pro tři generace a přestavbu si rozhodně zaslouží.

  Paní Jana si přála pro maminku nový obývák a pro sebe novou ložnici. Nakonec proměnou prošel téměř celý třípokojový byt a pro to, co z něj designéři vykouzlili, jeho majitelky nenacházely slov.

  Ve starším panelovém bytě v Hořicích žije nejenom paní Libuška s dcerou Janou, dvěma psy, papouškem a rybičkami, ale víkendy tady tráví i Janin syn Petr a jeho pět dětí. Hlavním problémem, před který byli designéři pořadu Jak se staví sen postaveni, byl špatně vyřešený obývací pokoj a nekvalitně postavený dům. Do obýváku vedly z chodby dveře, které nikdo nepoužíval, do kuchyně se zase vcházelo nešikovně úzkým průchodem. Chodba byla sice dost dlouhá, ale chyběl v ní jakýkoliv úložný prostor na boty nebo kabáty. V celém bytě převládala barevně dost divoká výmalba a vzhledně nepůsobil ani původní, příliš masivní nábytek.

  Designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný se rozhodli pro kompletní předělání elektroinstalace i pro radikální změny v dispozicích včetně propojení kuchyně s obývákem, zkrácení chodby a zabudování šatní skříně a botníku. Došlo také na nerovnosti v podlahách, příčkách a stropech a barevné umírnění prostoru. Výrazné fialové, žluté a růžové výmalby ustoupí neutrálním barvám, původní nevzhledný nábytek nahradí na míru vyrobená knihovna, jídelní a konferenční stůl a úložné prostory za televizí. Velkým překvapením bude nová kuchyňská linka a zcela nový vzhled vstupního prostoru.

  Proměna se tedy nakonec nedotkla pouze koupelny, toalety a ložnice paní Libušky. Hlavní aktérky si sice přály proměnu v moderním stylu, ale designéři se nakonec trochu obávali, jak bude jejich pětidenní usilovná práce přijata. Z barev bude převládat světle šedivá s modrými akcenty. V celém prostoru bude nová laminátová podlaha v dřevěném dekoru. Do obýváku bude potřeba vměstnat novou sedačku, televizi a nakonec i akvárium, které přečkalo proměnu u ochotné sousedky.

  Přehrát tento díl Jak se staví sen - extra na Prima Play