• Jak se staví sen poslední díl

  Podívejte se na poslední díl pořadu Jak se staví sen. Poslední díl Jak se staví sen online zdarma ke shlédnutí.

  Jak se staví sen udělá 10 m dlouhou kuchyňskou linku pro učitelku a policistu s 5 dětmi. Domeček zdědili po babičce, žijí tady 6 let a přestavují. Je to dům blízko trati, proto jsou zde jistá stavební omezení...

  Původní domek byly pouhé dvě místnosti. Rodina je skromná, domek má zařízený ze všeho možného, ale celkem vkusně, určitě by jim nevadilo, kdyby se použil i stávající nábytek. Rodině se líbí vše, co je jednoduché, snadno omyvatelné, moderní design, nebojí se vůbec barev a upřednostňují praktické věci. Trvají na zachování nové dřevěné podlahy, na které se hodně nadřeli. Designéři se vrhnou na novou kuchyň s jídelnou a také obývák. Celkem je čeká práce na neuvěřitelných 80 metrech čtverečních.

  Hodnocení designérů: „Proměna byla obrovská. Zřejmě na plochu naše největší. :-) Obývací pokoj byl pro návrh jasnější než kuchyně. Ta se hledala déle. Zprvu jsme zkoušeli různé varianty, až nakonec vyhrála centrální pozice stolu a kolem se vinoucí kuchyňská linka. Původní interiér byl velmi nekompaktní. Byl to trochu sběrný dvůr odložených skříní a nefunkčního nábytku. Byly to jednotlivé kusy, které neladily k sobě. Dalším problémem bylo špatně řešené a navrhnuté vytápění pomocí topných sálavých panelů. Proto zásadním úkolem bylo právě předělání topení.

  Původně bylo umístěno na nevhodných místech a striktně na stěnách, což zásadně omezovalo zařízení pokojů nábytkem. My jsme panely umístili z větší části do SDK podhledu, a tím vyčistili interiér pro následné úpravy. Vyřešili jsme problém topení, a to nejen v chybném umístění, ale i počtu topných těles. Předělali jsme elektrorozvody, které byly ve velmi špatném stavu, ač se jedná o nový dům. Kuchyň je konečně řešena tak, aby se tam nejen dalo pohodlně vařit, ale aby sloužila jako místo setkávání členů rodiny a jako nový komunikační uzel domu. Příjemným bonusem je v kuchyni vytvořená oddělená prádelna.

  Máme velkou radost, že jsme v této proměně šli úplně na dřeň. Nejenže nový interiér přinesl nové barvy, materiály, dispoziční úpravy, ale hlavně vyřešil zásadní neduhy domu – špatné vytápění a elektroinstalace. Také použití materiálů nejsou zcela běžná. Využili jsme papírový karton u svítidel a volně stojícího funkčního fotbálku. Dále surových dřevoštěpkových desek při navrhování nábytku. I použití džínového motivu na doladění designu bylo netradiční. To korunovalo vytvořením džínového obrazu. Design interiéru jsme pojali velmi současně, moderně, což bylo i přání majitelů. Abychom zjemnili moderní výraz, použili jsme zajímavé barevné a materiálové kombinace. Původní nábytek jsme skoro všechen odstranili. Nechali jsme šatní skříně, které jsme pouze opatřili novými dvířky. Dále jsme využili kovové nohy od konferenčního stolku. Na ně jsme dali novou OSB desku, jakožto finální povrch. Děti jistě ocení stolní fotbálek.“

  Přehrát poslední díl Jak se staví sen na Prima Play