• Jak se staví sen poslední díl

  Podívejte se na poslední díl pořadu Jak se staví sen. Poslední díl Jak se staví sen online zdarma ke shlédnutí.

  Jak se staví sen vysázel stromy v obývacím pokoji. Vlčkovi jsou fajn rodina. Žijí si spokojeně v rodinném domku spolu s prarodiči. Rodiče chodí do práce, děti do školy, společně jezdí na výlety, mají se rádi a hlavně drží pospolu...

  Jako rodina však museli překonat řadu problémů, ale zvládli to, budoucnost vidí pozitivně. Není třeba se nějak babrat v minulosti, je potřeba se těšit na to, že bude líp. Proměna by byla hezkou pomyslnou tečkou za těžkým obdobím. Sami už zrekonstruovali dětské pokoje, teď by rádi udělali něco i s obývákem, kde tráví společné chvíle. Kámen úrazu jsou finance. Rodinné úspory spolkla rekonstrukce pokojů pro děti a léčba dcery. A s platem lesního dělníka a učitelky toho moc nenašetří. Maminka by si přála, aby se už jejich život obrátil k lepšímu. Příjemné, moderní bydlení by mohlo nějakou tu změnu nastartovat. Proto se obrátili na designéry pořadu Jak se staví sen.

  Vlčkovi žijí v malém městečku kousek od Orlické přehrady v domě prarodičů, kteří bydlí v přízemí. Rodina se sem nastěhovala po narození dcery. Tehdy si patro přestavěli a zařídili. Od té doby se změnil pouze vzhled dětských pokojů. Obývák je však 15 let beze změny. Do pořadu rodinu přihlásily děti – dcera a syn. Maminka sice nemá ráda změny a překvapení, ale děti jsou přesvědčeny, že už by to změnu chtělo. A pořad je cesta, jak jí splnit její přání – novou sedačku. Maminka Martina učí v místní ZŠ, otec Marek pracuje jako lesní dělník a jsou už dvacet let spolu, dcera Andrea je studentkou Mensa gymnázia a syn Marek ještě chodí na ZŠ. Každý v rodině hraje na nějaký hudební nástroj a občas společně muzicírují. Jaký je jejich recept na šťastné a dlouhotrvající manželství?

  Obývák je prostorný, ale to je asi jediné pozitivum. Na zdech je nehezká různobarevná malba, nábytek je velmi starý a co je pro rodinu problém číslo jedna, je stará, malá a nepohodlná sedačka, ze které už dokonce lezou péra. Proto by si přáli celkovou modernizaci obýváku. Zejména prostornější sedačku, na kterou by se vešlo víc lidí (nejraději nějaké „účko“). Vlčkovi mají rádi návštěvy a trápí je, že si hosté nemají kam sednout. Interiér by měl být jednoduchý, moderní. Nechtějí moc nábytku. Mají rádi cihlovou barvu, šedo-bílo-černé interiéry. Na co se nesmí zapomenout, je počítačový koutek, na kterém trvají. Ten v současném interiéru sice je, ale využívá ho především tatínek a v obýváku působí jako pěst na oko. Nepotřebují ani tolik úložného prostoru. Tak je nasnadě, že jim proměníme právě obývák.

  Hodnocení designérů: „Proměnu obývacího pokoje pro rodinu Vlčkových jsme si užili tak nějak jinak, než by se třeba očekávalo. Žijí spolu v rodinném domku, mají krásnou zahradu, chtěli jsme jim tedy „kus další přírody“ dostat i do nového interiéru a divákům ukázat, že obývací pokoj může mít i takového pojetí, než „jen s nábytkem“. Kromě jasně viditelné staré sedací soupravy měli Vlčkovi prostorovou chybu v umístění pracovního koutu. Byl situován u vstupu na balkon, a nemohli tak na něj vlastně ani chodit. Na protější zdi měli klasicky dobovou televizní sestavu, kterou úložně nepotřebovali.

  Přehrát poslední díl Jak se staví sen na Prima Play